Kişi
Çocuk
Bebek
Promosyon Kodu
 
Rezervasyon
 
 
 
Rezervasyon

Rixos Khadisha Shymkent
Şimdi keşfedin...

Keşfetmek için kaydırın.

Rixos Khadisha Shymkent, Güney Kazakistan'ın sıcak ve güzel şehri Çimkent'te tarih, kültür ve kalitenin bir araya geldiği; odaları, süitleri, restoranları, SPA'sı ve toplantı salonlarında rahatlık ve zevkin maddeleştiği eşsiz bir dünya sunuyor. Çimkent Uluslararası Havaalanı'na 25 km mesafede bulunan otelimiz, Çimkent şehir merkezinde yer alıyor. Kazakistan'da Çimkent'in en prestijli bölgesinde, havalimanı ve tren istasyonuna yakınlığıyla konuklarına gerçek bir ulaşım kolaylığı sunan Rixos Khadisha Shymkent; sizi Rixos'un Kazak misafirperverliğiyle biçimlenen büyüleyici dünyasına davet ediyor. Kazakistan otelleri arasında Rixos farkıyla en üst düzey kalitede hizmet veren otelimizde konaklamanın ayrıcalığını yaşayın. 

Çimkent

Tarihi İpek Yolu'na 10 kilometre mesafede 12. yüzyılda kurulan Çimkent, tarihi dokusu ve nüfusuyla Kazakistan'ın üçüncü büyük kenti. Rixos Khadisha Shymkent’te konaklamanız esnasında tarihi ve turistik pek çok mekânı, kentin parklarını ve şelâlelerini gezebilir, Sarıağaç Mesire Yeri’nde dinlenebilirsiniz. Tarih meraklıları için Çimkent’teki müzeler de tarihi eserleri ile dikkat çekiyor. Höyükler, kaleler, türbeler ve antik kentleri ile Güney Kazakistan Bölgesi'nin en önemli merkezlerinden biri olan Kazakistan Çimkent'te, Hoca Ahmet Yesevi'nin UNESCO tarafından dünya kültür mirasları listesine alınan türbesi de bulunuyor.

Dendropark

Çimkent’te bulunan Dendropark, pek çok bitki ve ağaç türünü keşfedeceğiniz doğa ile iç içe bir mekân. Eğer şehrin gürültüsünden uzak, sakin bir gün geçirmek istiyorsanız Dendropark tam size göre. Ortasında yer alan göl ile özellikle baharda keşfedilmesi gereken bu doğal ortam, adeta pastoral bir tabloyu yansıtıyor. Çimkent'te gezilecek yerlerin başında gelen Dendropark'ı mutlaka ziyaret edin. 

Ken-Baba Parkı

Bazı ünlü yapıların minyatürlerini bulabileceğiniz Ken Baba Parkı, Çimkent’e gelenlerin gezmeyi tercih ettiği mekânlar arasında yer alıyor. Etnik atmosfere sahip parkın içindeki kuğulu gölü ziyaret edebilir, eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca park içinde yer alan restoranlarda dünya mutfaklarının etnik lezzetlerini de tadabilirsiniz.

 

Rixos Khadisha Shymkent'den Kareler

  • Rixos Khadisha Shymkent
  • Rixos Khadisha Shymkent
 
Yükleniyor